Mistrzostwa Województwa Śląskiego U12

Na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej odbyły się jedne z ważniejszych zawodów dla lekkoatletów – Mistrzostwa Śląska. Zawody zgromadziły blisko 500 młodych zawodników w kategorii dzieci młodszych z całego województwa. Reprezentacja naszej szkoły w barwach klubu sportowego CKS Budowlani próbowała swoich sił nie tylko w konkurencjach biegowych, ale również technicznych. Największym sukcesem może pochwalić się Emilia Majewska, która została dwukrotną MISTRZYNIĄ ŚLĄSKA w biegu na 300m oraz w skoku w dal. Po fantastycznej walce, tuż za podium uplasowała się Maja Gradoń w biegu na 600m oraz sztafeta chłopców młodszych 4x100m w składzie: Wiktor Wala, Mateusz Pędziwiatr, Kryspin Michalik. Gorycz czwartego miejsca musiały również przełknąć dziewczęta w sztafecie 4x100m, które pomimo przewagi, na ostatniej zmianie sztafetowej upuściły pałeczkę i zakończyły rywalizację na czwartej pozycji. Skład sztafety: Maja Gradoń, Zuzanna Pietrasińska, Emilia Majewska. Rekordem życiowym w biegu na 600m może pochwalić się również Zuzanna Pietrasińska z klasy szóstej. Wielką niespodziankę sprawiła Amelia Młynarczyk z klasy czwartej, która w samotnym biegu na 600m ustanowiła rekord życiowy, co daje najlepszy wynik w Polsce w roczniku 2011. Pierwszy raz na tego typu zawody zakwalifikowała się duża grupa uczniów z czwartej klasy sportowej, w składzie: Paulina Deska, Wiktoria Męcik, Jagoda Trybuła, Ignacy Całko, Mateusz Pędziwiatr, Amelia Młynarczyk, Kryspin Michalik, Wiktor Wala, Miłosz Piasecki. Oprócz rekordów życiowych, czołowych miejsc, wszyscy wykazali się determinacją, sportowym zawzięciem, a przede wszystkim umiejętnościami, które dobrze wróżą na przyszłość. Jesteśmy z Was dumni!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.