Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – 10 października

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W tym roku głównym celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi, jak również tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19 i związanej z tym izolacji społecznej), brak właściwego odpoczynku, co sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych.

Dobry nastrój w dużej mierze zależy od nas samych – mamy wiele możliwości, aby samemu zadbać o lepsze samopoczucie.

W naszej szkole na lekcjach biologii zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których ustaliliśmy, kilka prostych, lecz ważnych wskazówek odnośnie codziennego funkcjonowania, których realizacja sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju.
Oto one:

  1. Dbaj o przyjaźń i znajomości. 
  2. Zadbaj o zdrowy ruch. 
  3. Zadbaj o zdrowy sen. 
  4. Rozwiązuj problemy przy wsparciu bliskiej osoby lub specjalisty (np. psycholog). 
  5. Bądź w dobrej relacji ze samym sobą. 
  6. „Śmiech to zdrowie”. 

Kamila Wieczorek – pedagog szkolny
Nina Tyrek – nauczyciel biologii

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.