Klub Młodego Wolontariusza 2019/2020

 

Ludzie, to anioły z jednym  skrzydłem, dlatego,
aby się wznieść musimy   trzymać się  razem.

                                                               Maria Konopnicka

 

 

Rok szkolny 2019 -20, to kolejny rok działalności Klubu Młodego Wolontariusza. 
Do Klubu zgłaszają się uczniowie, którzy mają otwarte serca i chcą pomagać innym.
Opiekunem Klubu jest pani Anna Sitek, pedagog szkolny.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!
Komiks Zostań w domu, stworzony przez wolontariuszy SP 7 podczas trwania kwarantanny


I miejsce w konkursie „Żonkilowe Pole Nadziei” w ramach kampanii Pola Nadziei 2019/2020

W ten wyjątkowy czas, kiedy wszyscy jesteśmy pełni obaw o zdrowie swoich najbliższych i swoje, kiedy nadzieja nabrała wyjątkowego znaczenia, przygotowaliśmy prezentację multimedialną „Żonkilowe Pole Nadziei”. Mimo kwarantanny udało się wolontariuszom dokończyć realizację zadań w ramach konkursu „Żonkilowe Pole Nadziei”.

Klub Młodego Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie zajął I miejsce!!!

To osiągnięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej J


Żonkilowe Pole Nadziei


„Siódemka” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 

Znalezione obrazy dla zapytania wośp 28

W dniach 9 – 10 stycznia 2020 r. włączyliśmy się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zbiórce pieniędzy towarzyszyły następujące wydarzenia:
– malowanie plakatów z napisem,
– zdjęcia na ściance WOŚP-u,
– gry i zabawy planszowe i animacyjne,
– kiermasz ciast,
– licytacja gadżetów z logo WOŚP i nie tylko :).
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Dyrekcji serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i hojność!!!!
Życzymy Państwu i sobie Wiatru w żagle!!!!!

KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z IMPREZY

Klub Młodego Wolontariusza, Samorząd Uczniowski


Zimowe nastroje w Betelu

W dniu 18 grudnia 2019 r. kilkunastu wolontariuszy z naszej szkoły zaniosło do Betel, ośrodka dziennego pobytu dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami najpiękniejszy prezent – swój czas, uśmiech i życzliwość. Były zimowe zagadki, kolęda, aniołki z masy solnej (wykonane przez wolontariuszkę na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil:)), ciasteczka i pierniczki (upieczone przez wolontariuszki :)) oraz wspólne malowanie aniołków, które stały się świąteczną ozdobą tegoż miejsca.

Wszystkim wolontariuszom za takt, bezinteresowność oraz wielkie zaangażowanie serdecznie dziękuję!
Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza


Tolerancja dla niepełnosprawności

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Tolerancja dla niepełnosprawności”. O problemach i trudnościach, z jakimi borykają się na co dzień osoby niewidome opowiadała pani Aldona Juszczyk, prezes Okręgowego Oddziału Polskiego Związku Osób Niewidomych. Dnia 2 grudnia 2019 r. uczniowie klas VI-VIII usłyszeli odpowiedź na pytanie, jak pomagać i udzielać właściwego wsparcia osobom niewidomym np. na ulicy, w sklepie. Spotkanie prowadził pan Witold Biel. Była to kolejna lekcja empatii, zrozumienia, tolerancji i zaangażowania dla innych.

Anna Sitek, pedagog szkolny


Akcje charytatywne z udziałem SP 7

Drodzy Rodzice i Uczniowie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie:

  • Akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Kresach pod nazwą „Święty Mikołaj na Kresach”. W tym roku akcja miała charakter kwesty. Organizatorami akcji byli m.in.: Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Częstochowie.
  • Akcji „Mikołajkowy Ratownik” dla dzieciaków znajdujących się w dniu 6 grudnia na oddziale Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Akcja polegała na zbiórce słodyczy, zabawek i maskotek. Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM (szczególne podziękowania dla rodziców i uczniów klas: I a, II a, V a, V b, V c, VI a, VII a).
  • Akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Michałowskiego 30 prowadzonego przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Akcja polegała na zbiórce kosmetyków i środków czystości dla dzieci (najserdeczniejsze podziękowania dla rodziców i uczniów klasy VIII a).
  • Akcji charytatywnej w ramach Kampanii „Pola Nadziei”, która polegała na zakupie ołówków oraz cebulek żonkili, które zasadzone zostały przez uczniów na rabacie przed budynkiem szkoły. Zebrane pieniądze przekazano na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Dyrekcja i Nauczyciele
oraz członkowie Klubu Młodego Wolontariusza


Zostań częścią Pola Nadziei!

Wolontariusze zaprosili uczniów i ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły do udziału w akcji charytatywnej w ramach Kampanii „Pola Nadziei”. Następnie 6 listopada zakupione w ramach akcji cebulki żonkili zasadzili na rabacie przed budynkiem szkoły. W ich ślady poszli najmłodsi – uczniowie klasy I b, którzy 12 listopada powiększyli rabatę o nowe sadzonki.
Zebrane ze sprzedaży pieniądze przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Za włączenie się do akcji serdecznie dziękujemy
członkowie Klubu Młodego Wolontariusza


Tolerancja dla niepełnosprawności

Już po raz trzeci w naszej szkole realizujemy projekt „Tolerancja dla niepełnosprawności”. Uczniowie klas VI-VIII zaproszeni zostali przez pana Witolda Biela, pomysłodawcę i koordynatora projektu do świata ludzi z niepełnosprawnościami. Ten świat, to m.in. świat ludzi z muzyczną pasją. W dniu 28 października mieliśmy okazję posłuchać wspaniałej gry na perkusji w wykonaniu kilkunastoletniej Zuzi oraz Roberta Mateuszuka, wykonującego covery polskich przebojów. Pan Witold Biel zachęcał nas do zauważania i tworzenia właściwych relacji z osobami z niepełnosprawnościami. Czekamy na kolejne spotkanie w listopadzie 🙂

Anna Sitek, pedagog szkolny


Wystawa piękna w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej

W dniu 28 października 2019 r. wolontariusze z klas V-VI wzięli udział w twórczych warsztatach integracyjnych (warsztaty plastyczne z udziałem uczniów z niepełnosprawnościami) w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej przy ul Krótkiej. Zajęcia odbyły się w ramach XX Wystawy Piękna, która stanowi przegląd prac plastycznych i technicznych uczniów szkół i placówek specjalnych z terenu miasta Częstochowy.
Zachęcam do obejrzenia przepięknych, zachwycających pomysłowością, barwami i tematyką prac uczniów z niepełnosprawnościami, a wolontariuszom dziękuję za aktywność, otwartość, zaangażowanie.

 Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

 


Wspólne malowanie

W dniu 26 września wolontariusze z klas V b i VI b odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji „Oczami Brata” i wzięli udział w happeningu pn. „Malowanie obrazów”, który odbył się w ogrodzie Fundacji przy ul. Łukasińskiego 42. Wolontariusze towarzyszyli osobom z niepełnosprawnościami (małym i dużym:)) w malowaniu obrazów. Tematem przewodnim było hasło: Ogród moich marzeń. Działanie zorganizowane było w ramach projektu pn. „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”.

Wydawało mi się, że dla młodych wolontariuszy będzie to duże wyzwanie. Okazało się, że poradzili sobie fantastycznie! Wszystkich wolontariuszy podziwiam za ich niezwykłą postawę – prawdziwą życzliwość, serdeczność, otwartość 🙂

Opiekun KMW – Anna Sitek

Komentarze są wyłączone.