Klub Młodego Wolontariusza

serca

Ludzie, to anioły z jednym  skrzydłem, dlatego, aby się wznieść musimy trzymać się  razem.

Maria Konopnicka

Rok szkolny 2017-18 to kolejny rok działalności Klubu Młodego Wolontariusza. 
Do Klubu zgłaszają się uczniowie, którzy mają otwarte serca i chcą pomagać innym.
Opiekunem Klubu jest pani Anna Sitek, pedagog szkolny.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!

ROK SZKOLNY 2017/18

Klub Młodego Wolontariusza – co robimy?

28 maja 2018 r. – wejście na Częstochowski Everest

 

Fundacja „Oczami brata”,  przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowa już po raz trzeci zorganizowała akcję pn. „Częstochowski Everest”. Działanie to ma na celu aktywizację osób z niepełnosprawnością. Daje szansę na przezwyciężanie własnych słabości oraz pokonanie lęków poprzez wjazd wózkami, wejście o kulach, w asyście wolontariuszy, na „Częstochowski Everest”, czyli Złotą Górę (ul. Złotogórska, Częstochowa). Uczestnicy wzięli udział w wykładzie motywacyjnym Jaśka Meli, podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów – północnego i południowego w jednym roku, pierwszego niepełnosprawnego, który dokonał takiego wyczynu. Opiekę na wolontariuszami oraz cheerleaderkami z SP nr 7 sprawowała pani Beata Heppner.

 

Król komputer, czyli rodzina jest najważniejsza

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Król komputer, czyli rodzina jest najważniejsza”. W dniu 16 kwietnia został zaprezentowany przed uczniami klas IV-VI (w ramach realizacji zadań związanych z konkursem „Przyjazna szkoła”), a 15 maja przed uczniami Zespołu Szkół Specjalnych Nr 28 w Częstochowie (w ramach realizacji projektu „Tolerancja dla niepełnosprawności”).

Wolontariusze, w wyjątkowej dla siebie roli – aktorów, i tym razem zachwycili swoim zaangażowaniem oraz nieprzeciętnymi umiejętnościami. Mamy nadzieję, że treść i przekaz „zmusił” młodych widzów do refleksji, a ulotki z zasadami Netykiety, rozdawane przez wolontariuszy po zakończeniu przedstawienia, posłużą jako wskazówki do poruszania się w wirtualnym świecie.

Zapraszamy do fotorelacji SP nr 7

Zapraszamy do fotorelacji ZSS Nr 28

Opiekunowie grupy – Beata Jarzębowska, Anna Sitek

Pola Nadziei

Podobny obrazKolejnym wydarzeniem w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” była kwesta na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, która realizuje swoją misję wobec nieuleczalnie chorych i ich rodzin od 25 lat.

15 kwietnia 2018r. trzydziestu dwóch (!!!) wolontariuszy z „Siódemki” kwestowało przed kościołami pw. Melchiora Grodzickiego i św. Elżbiety, spotykając się z ogromną życzliwością parafian.

Wszystkim wolontariuszom oraz nauczycielom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękuję – za niezawodność, uśmiech, wrażliwość…

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Wiosenne pomaganie

W dniu 13 kwietnia odpowiedzieliśmy również na zaproszenie  Częstochowskiego Stowarzyszenia HOSPICJUM „DAR SERCA”, by uczestniczyć w Wielkanocnym spotkaniu grupy wsparcia osieroconych dzieci i dzieci pacjentów onkologicznych. Byliśmy organizatorami gier i zabaw, nie tylko dla dzieci 🙂

Po raz kolejny wolontariuszki  udowodniły, że słowo „pomaganie”, ma, w ich wykonaniu, magiczną moc.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Marsz Nadziei

Dzieci, młodzież i dorośli przeszli w piątek 13 kwietnia częstochowskimi Alejami, by promować ruch hospicyjny. Wśród uczestników nie zabrakło wolontariuszy z „Siódemki”. Częstochowski Marsz Nadziei to wiosenna odsłona ogólnoświatowej kampanii „Pola Nadziei”, która promuje i wspiera ruch hospicyjny. Jego symbolem są żonkile, które zakwitły również na naszej przyszkolnej rabacie. Ideą ruchu hospicyjnego są słowa „Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję”.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i refleksji nad hasłami, które nieśliśmy podczas Marszu 🙂

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

Zapal się na niebiesko dla autyzmu

4 kwietnia 2018 r. na placu Biegańskiego ustawił się Przystanek Autyzm. To jedna z imprez, organizowanej także w Częstochowie, międzynarodowej akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Na niebiesko, bo niebieski to kolor solidarności z chorymi na autyzm.

Na Przystanku Autyzm spotkali się mali i duzi, zdrowi i z niepełnosprawnościami. Spotkali się, by dowiedzieć się, czym jest autyzm, by poprzez wspólną zabawę wyrazić swoją solidarność z chorymi na autyzm.

Na „niebieskiej” imprezie nie zabrakło wolontariuszy z „Siódemki”. Jak zawsze udowodnili, że hasło: „jesteście potrzebni” sprawia, że potrafią się w ekspresowym tempie zorganizować i we wspaniały sposób włączyć w akcję.

Anna Sitek – opiekun KMW

Zawsze pomocni

23 marca 2018 r., w przedświąteczny weekend wolontariusze włączyli się do akcji charytatywnej – zbiórki pieniężnej w Hipermarkecie M1 Częstochowa na rzecz dzieci przebywających w Zakładzie Pielęgnacyjno–Opiekuńczym dla Dzieci przy ul. Michałowskiego 30 b w Częstochowie. To kolejna akcja w tym roku szkolnym na rzecz maluchów przebywających w ww. placówce.

Anna Sitek i Barbara Ulewicz

Wielkanocna Zbiórka Żywności z Fundacją „Oczami Brata”

W dniach 16 i 17 marca 2018 r. wolontariusze z „Siódemki” wzięli udział w kolejnej akcji charytatywnej – Wielkanocnej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Bank Żywności. Do akcji zostaliśmy zaproszeni przez Fundację „Oczami Brata”. Były to zbiórki żywności w markecie LIDL przy ul. Ambulatoryjnej i SIMPLY przy ul. Focha.

Wszystkim darczyńcom, w imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy!

Anna Sitek i Barbara Ulewicz

XIV zbiórka żywności – TAK POMAGAM

W dniu 10 marca 2018 r. wolontariusze z „Siódemki” wzięli udział w akcji charytatywnej XIV zbiórka żywności – TAK POMAGAM, organizowanej przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej dla Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca” z siedzibą w Częstochowie ul. Kopernika 14. Była to zbiórka żywności w markecie Biedronka przy ul. Lenartowicza.

Wszystkim darczyńcom, w imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy!

Wolontariusze zostali również obdarowani. Od Stowarzyszenia, z którym współpracujemy od kilku już lat, otrzymali piękne upominki – albumy i gry edukacyjne. Bardzo dziękujemy : )

Anna Sitek

Poszerzamy swoją wiedzę o wolontariacie

W dniu 8 marca 2018r. odbył się Konkurs Wiedzy o Wolontariacie zorganizowany przez Zespół Szkół im. W. Szymborskiej w Częstochowie. Klub Młodego Wolontariusza przy SP nr 7 reprezentowali: Aleksandra Maryniak, Natalia Warsińska, Oliwia Radecka, Julia Dawidowicz, Agnieszka Koryńska, Wikotria Dubas, Zuzanna Knysak, Karolina Maźnik, Dawid Ściebura.

Wiktoria Dubas oraz Zuzanna Knysak, uczennice klasy II c zajęły II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

                                                            Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

         Zamiast tradycyjnej notatki 🙂

notatka

AS – opiekun KMW

Ptaki-cudaki podczas Dni Otwartych w SP 7

W dniach 21-22.02.2018 r. wolontariusze włączyli się w organizację Dni Otwartych w naszej szkole. Pod hasłem „poMOC – zajęcia z Klubem Młodego Wolontariusza” pokazali, w jaki sposób organizują warsztaty z terapii zajęciowej. Efektem wspólnej pracy z najmłodszymi gośćmi były Ptaki-cudaki, które teraz ozdabiają szkolny korytarz.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Szkolenie dla wolontariuszy

W dniu 25 stycznia Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM zorganizowało dla członków Klubu Młodego Wolontariusza przy SP 7 szkolenie z zakresu pierwszej pomocy RKO. Wolontariusze skorzystali nie tylko z przekazywanej w przyjaznej atmosferze wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim z możliwości przećwiczenia czynności podejmowanych  celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, pod okiem specjalistów.

Anna Sitek, opiekun

By nawiązać kontakt, nie zawsze potrzebne są słowa…

Udowodniły to wolontariuszki, które w dniu 23 stycznia po raz kolejny odwiedziły małych pacjentów Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym przy ul. Michałowskiego 30. Opiekowały i bawiły się z dziećmi najpiękniej jak można – tuląc je, poświęcając całą swoją uwagę. I już zapowiedziały kolejną swoją wizytę ?

 

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

WOŚP w SP 7

Wolontariusze oraz SU zorganizowali TYDZIEŃ z WOŚP, który poprzedzał  26 Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY (14.01.2018r.). W tym czasie zbieraliśmy datki do puszki, organizowaliśmy podczas długich przerw „Granie z WOŚP-em” – wspólną zabawę w gry planszowe i nie tylko:), zorganizowaliśmy kiermasz ciast i ciasteczek (wypieki wolontariuszy i ich rodziców :)), aukcję gadżetów z logo WOŚP.

Całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę

i włączenie się do akcji!

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza oraz SU

 

                                                                                 

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

            W dniu 15 grudnia braliśmy udział w akcji na rzecz Fundacji Promień Nadziei – zbiórka pieniędzy i pomoc klientom w pakowaniu zakupów w markecie SIMPLY przy ul. Focha.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Opłatek dla osieroconych rodzin

W dniu 14 grudnia 2017r. w kościele pw. Narodzenia Pańskiego przy ul. Orzechowskiego odbyło się spotkanie wigilijne Grupy Wsparcia dla Osieroconych Rodzin, będących po stracie członka rodziny – pacjenta Hospicjum Dar Serca. Uroczystość uświetnił występ wolontariuszy i chórku, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”.

Anna Sitek i s. Joanna Pociask

W oczekiwaniu na św. Mikołaja w SOSW Nr 5 w Częstochowie

„Kochane dzieci!

            Już wyruszyłem do Was z dalekiej Laponii, ale muszę się zatrzymać, by nakarmić renifery. Poza tym, moje sanie wymagają drobnego remontu. Czekajcie na mnie cierpliwie. Zjawię się wkrótce…”

Tymi słowami zaczynał się list od św. Mikołaja, który otrzymały dzieci w Ośrodku przy ul. Słowackiego. Dzięki zabawom zaproponowanym przez wolontariuszy czas oczekiwania na przybycie św. Mikołaja i… prezenty ? nie dłużył się.

Uśmiech, otwartość, wzajemna życzliwość, chęć współdziałania dzieci i wolontariuszy oraz wyjątkowa serdeczność wychowawczyń sprawiła, że wszyscy czuli się obdarowani, tym co najważniejsze – dobrem.

Anna Sitek i Beata Jarzębska

Częstochowskie Dni Profilaktyki w SP nr 7

W dniu 4 grudnia 2017r w Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie miały miejsce obchody Częstochowskich Dni Profilaktyki, w które zaangażowane były szkoły posiadające Centra Animacji Rekreacyjno-Sportowe. Pomysłodawcą i sponsorem imprezy był Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, w tym Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a głównym organizatorem CARS przy SP nr 7.

Hasłem przewodnim przedsięwzięcia było stwierdzenie „Razem lepiej”. Chcieliśmy pokazać, że otaczanie się pozytywnymi ludźmi, dążenie do wspólnego celu, nastawienie na współpracę, chęć dzielenia się serdecznością i radością, sprawia, że… razem lepiej! Chcieliśmy pokazać, że dobra zabawa, to dobry pomysł, bezpieczeństwo i czerpanie radości z bycia razem. Każdą 10-osobową grupę zaprosiliśmy do udziału w dziesięciu zadaniach. Poszczególne sprawności to gimnastyka ciała i umysłu, bo o jedną i drugą sferę naszego organizmu powinniśmy dbać. Wszyscy uczestnicy wykazali się również wiedzą nt zagrożeń płynących z sięgania po środki psychoaktywne. Wykonanie poszczególnych zadań wymagało od uczestników pozytywnego nastawienia, współpracy, kreatywności.

Mamy nadzieję, że udział w „Spartakiadzie na wesoło” był dobrym doświadczeniem, które uczestnicy będą chcieli powtórzyć w swoich szkołach, zapraszając swoich rówieśników do wspólnego działania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z powyższej imprezy.

Anna Sitek, Żaneta Trąbczyńska

Śląska Gala Wolontariatu 2017

W dniu 4 grudnia 2017r. mieliśmy zaszczyt wziąć udział w Śląskiej Gali Wolontariatu 2017, którą zorganizowało Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu. Gala odbyła się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Do udziału w Gali zostaliśmy nominowani przez Fundację „Oczami Brata”. Klub Młodego Wolontariusza przy SP nr 7 reprezentowały wolontariuszki z klasy III b.

Anna Sitek

Zbiórka żywności na rzecz podopiecznych Fundacji „Oczami Brata”

W dniu 1.12.17r. uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Oczami Brata”. Była to zbiórka żywności w markecie Biedronka przy ul. Faradaya 19.

Mikołajkowy Ratownik

Rodzice, Wychowawcy i Uczniowie SP nr 7 odpowiedzieli na prośbę Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM o pomoc w zbiórce słodyczy oraz zabawek, które podczas akcji „Mikołajowy Ratownik” zostały wręczone dzieciom znajdującym się 6 grudnia 2017r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

Dzięki wspaniałym darom od rodziców uczniów klas: VIa (w ogromnej ilości!), Va, VIIb, IIa, IVb, i IVa dzieci spędzające ten magiczny dzień na oddziałach szpitala choć przez chwilę mogły zapomnieć o swoich troskach.

Za włączenie się do akcji serdecznie dziękuję

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie

zbiórka w SP nr 7 w Częstochowie

Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji w grudniu 2017r. po raz kolejny zorganizowali akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja objęła swoim zasięgiem mieszkańców gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny i parafię polską w Nowej Wilejce oraz polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Dzięki darowi serca rodziców uczniów klasy: VIa, IVa, IIId, VIIa, IIe, IVb, IId, IIa, VIIb, IIIb, Va zebraliśmy 777,21 zł, za co przygotowanych zostało trzynaście jednakowych paczek ze słodyczami i grami.

Za zaangażowanie w powyższą akcję bardzo serdecznie dziękuję
– Anna Sitek,
opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

            W dniu 24 listopada w markecie SIMPLY po raz kolejny w tym roku zbieraliśmy datki na rzecz dzieci pozostających pod opieką fundacji.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w i z SP 7

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga
do drugiego człowieka.
Henry Saka

Jak co roku „Siódemka” włączyła się w obchody tego wyjątkowego Dnia. Staraliśmy się obdarowywać innych uśmiechem, serdecznością, uprzejmością.
Wolontariusze byli głównymi organizatorami obchodów tegoż święta.
Co takiego robiliśmy?
Wolontariusze zorganizowali podczas przerw zabawy integracyjne dla wszystkich uczniów, przygotowali i wręczali pozdrowienia uczniom, nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły, wzięli udział w dzielnicowym happeningu „Uśmiech – podaj dalej!”, przekazując mieszkańcom Rakowa pozdrowienia.
Zależało nam, aby ten dzień, choć na chwilę, przemienił się dzięki kolorowym barwom życzliwości.
Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego świętowania, odwzajemnili uśmiech i serdeczność, dziękujemy i życzymy radości, optymizmu i życzliwości przez cały rok!

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

Dar serca

W dniu 14.11.17r. wolontariusze zawieźli dary od rodziców i uczniów SP nr 7 dla małych pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego mieszczącego się przy ul. Michałowskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Włączyli się w zajęcia popołudniowe dla maluszków, towarzysząc im w zabawie i rehabilitacji. Wolontariusze dzięki swojej otwartości, zaangażowaniu, wrażliwości bardzo szybko odnaleźli się w tym wyjątkowym miejscu bawiąc się z wyjątkowymi dziećmi.I za to – jak zawsze – bardzo dziękuję!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

W dniu 10 listopada w markecie SIMPLY zbieraliśmy datki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami pozostającymi pod opieką fundacji.                                     

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

 Zostaliśmy wyróżnieni

Fundacja Oczami Brata wraz z Wydziałem Polityki Społecznej UM Częstochowy zaprosiła nas na konferencję pt. „Wolontariat, to jest to!”, która odbyła się 9 listopada 2017r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Podczas konferencji dokonano podsumowania działań realizowanych w ramach projektu „Akademia Wolontariatu”.

            Klub Młodego Wolontariusza otrzymał wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w działania w ramach wyżej wymienionego projektu!!!

Pomagamy i uczymy się

W październiku 2017r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Michałowskiego 30, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Uczniowie mieli okazję poznać wychowanków, czyli chore noworodki, niemowlaki, kilkuletnie dzieci, którym placówka zapewnia całodobową opiekę, diagnozę lekarską, rozpoczyna leczenie i rehabilitację oraz podejmuje działania na rzecz ich adopcji, a jednocześnie dowiedzieli się nt. przyczyn FAS, jak zachowania ryzykowne podejmowane przez nas wpływają na życie innych.

W ramach Kampanii Białych Serc rodzice i uczniowie klas: IVb, Va, VIa, IIc, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe, VIIb wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w ośrodku, czyli w zbiórce kosmetyków i środków czystości. Za każde mydełko, oliwkę, chusteczki nawilżające, płyn do kąpieli, pampersy, kaszki, zupki itd. bardzo, bardzo dziękujemy!

W dniu 29 października dwudziestu wolontariuszy z Siódemki wzięło udział w akcji charytatywnej na rzecz Stowarzyszenia zbierając datki, pomagając klientom M-1 w pakowaniu zakupów.

Za włączenie się do akcji serdecznie dziękuję  – Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Inauguracja Kampanii Pola Nadziei

          Dzięki zakupowi przez społeczność szkolną „Siódemki” cebulek żonkili, włączyliśmy się w kampanię Pola Nadziei. Zebrane fundusze przekazane zostały na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, a w dniu 25 października wolontariusze zasadzili cebulki żonkili na rabacie przed szkołą, z nadzieją, że wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami zachwycą nas swoim pięknem, przypominając o idei kampanii – pomocy osobom cierpiącym i chorym.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Spotkanie Wojewody i Kuratora Oświaty z wolontariuszkami

W dniu 24 października 2017 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się Spotkanie Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Edukacji Narodowej WOLONTARIUSZ ROKU. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 21 czerwca 2017 r.

W tej wyjątkowo miłej uroczystości uczestniczyła pani dyrektor J. Ziółkowska-Nowak, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza pani A. Sitek oraz nasze absolwentki: Weronika Piotrowska, Kamila Mucha, Julia Rutkowska, Aleksandra Jasińska, Klaudia Caban i uczennice klasy III b: Oliwia Radecka, Julia Dawidowicz, Julia Markiewicz, Agnieszka Koryńska. Uczennice reprezentowały Klub Młodego Wolontariusza działający przy naszej szkole

Wszystkim wolontariuszom życzymy, aby nadal dzielili się swoją wrażliwością, odwagą, życzliwością, dobrem, by nadal z potrzeby serca, z entuzjazmem podejmowali działania na rzecz drugiego człowieka

Wspólnie się bawimy

Czego oczekujemy od siebie bez względu na to, co możemy i jakie mamy problemy? Kontaktu z drugą osobą. Wolontariusze wiedzą o tym bardzo dobrze. Dlatego w dniu 18 października odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji „Oczami brata” i wraz z osobami z niepełnosprawnościami wzięli udział w koncercie zespołu November project.

Super zabawa w rytm świetnej muzyki!
Wszystkim dedykujemy słowa jednego z utworów:
„Zawsze patrzeć tylko tam, gdzie nadziei kryje się choćby gram,
kiedy ducha pogoda za ponurą kryje się chmurą.
Zawsze widzieć tylko to, to co dobre, choć kusi zło,
Nawet, jeśli robi tak mało kto, ty to rób na procent sto!”

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Gra miejska „Droga do samodzielności”

        Wolontariusze z „Siódemki” znaleźli się w nowej roli. W dniu 8 września byli współorganizatorami gry miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Fundacja „Oczami brata”. Gra miejska w dzielnicy Stare Miasto odbyła się w ramach projektu pn. „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”.

Wolontariusze znaleźli się w nowej roli, ale po staremu byli zorganizowani, odpowiedzialni, uśmiechnięci i gotowi do pomocy ?

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z powyższej imprezy bit.ly/gmnak

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

            W dniu 8 września rozpoczęliśmy działalność Klubu Młodego Wolontariusza od współpracy z Fundacją „Promień Nadziei”. W markecie SIMPLY zbieraliśmy datki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami pozostającymi pod opieką fundacji.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Komentarze są wyłączone.