Gala wręczenia „Szkolnych Oskarów” 2023/2024

„Sukces nie jest czymś, co przychodzi przypadkiem. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz lub czego się uczysz”

Piękną tradycją Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa  w Częstochowie stała się uroczysta gala wręczenia Szkolnych Oskarów. Otrzymują je uczniowie w 4 kategoriach: „Mądra głowa”, „Sprawne ciało”, „Artystyczna dusza” oraz  „Dar serca”. Przyznawane są one uczniom, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy artystyczne, sportowe lub w nauce czy też aktywnie podejmowali działalność charytatywną na rzecz innych. Uroczystość ta obchodzona jest w ,,Siódemce’’ od  wielu lat i zawsze ma szczególny charakter. W tym roku odbyła się już jej XII edycja.

Talent to bardzo ważny dar od losu. To szczególna pasja. Sukcesy naszych laureatów to jednak nie tylko efekt ich talentu, ale też  zaangażowania i ciężkiej pracy. Ich determinacja     i wytrwałość w podjętych działaniach są godne podziwu, a wyróżnienia w postaci Szkolnych Oskarów stanowią zasłużone wyrazy uznania. Są także powodem do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej. Nie można również zapomnieć o wszystkich nauczycielach i trenerach, którzy z pasją i wielkim oddaniem pracowali, by ten talent bez przeszkód i w pełni się rozwijał. Dzień Sukcesu to również wyrazy podziękowania dla rodziców nagrodzonych uczniów. Ich nieoceniona pomoc, ogromne zaangażowanie i troska nie mają granic. W trakcie gali uczniom zostały wręczone nagrody – SZKOLNE OSKARY, nauczycielom oraz trenerom przygotowującym nominowanych uczniów DYPLOMY PODZIĘKOWANIA, natomiast rodzice otrzymali LISTY GRATULACYJNE. Podczas tegorocznej uroczystości zostały przyznane także dwa SPECJALNE OSKARY. Laureatem tytułu Ambasadora Szkoły została  pani Anna Nylec – wicedyrektor szkoły. Natomiast statuetkę Ambasadora i Wizjonera Szkoły otrzymała pani Joanna  Ziółkowska – Nowak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego. Ich wkład w rozwój naszej szkoły jest nieoceniony. Przez wiele lat pokazywały nam, z jaką troską oraz  odpowiedzialnością należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów, nie zapominając również o nauczycielach i innych pracownikach szkoły. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy z bardzo wielu dziedzin życia codziennego, opanowania, cierpliwości, dyplomacji, rozwagi oraz mądrości życiowej, które to cechy obydwie Panie umiejętnie łączyły przez te wszystkie lata.

Uroczystość uświetnili goście: pan Mateusz Maciejewski – dyrektor Akademii RKS Raków, pan Michał Nowak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków, pan Zygmunt Stempor – przewodniczący ZM SZS, ks. Marek Olejniczak – proboszcz parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego, pani Katarzyna Deska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz oczywiście Rodzice naszych nagrodzonych uczniów.

Gala wręczenia Szkolnych Oskarów była dla wszystkich niezapomnianym momentem pełnym radości i wzruszeń. Uroczystość wzbogaciły piękne występy artystyczne i pokazy sportowe naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za wszystkie wyzwania, które pokonaliśmy razem i za wzajemne wsparcie. Gratulujemy nagrodzonym uczniom osiągnięć, jakie były ich udziałem podczas mijającego roku szkolnego. Jesteście wspaniali, utalentowani i odważni. Pielęgnujcie i dalej rozwijajcie swoje pasje. Chcemy i będziemy kultywować tę tradycję z nadzieją, że w ,,Siódemce’’ nigdy nie zabraknie kolejnych  pokoleń nagradzanych uczniów.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.