Światowy Dzień Zdrowia 2023

Zdrowie dla wszystkich

Uczniowie Siódemki włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. W dniu 12 kwietnia br. uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie i wysłuchali wykładu nt. Roli Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach profilaktyki zdrowotnej oraz obejrzeli prezentację nt. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która od 75 lat promuje zdrowie, dba o bezpieczeństwo świata i służy bezbronnym – aby każdy, wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

Rozstrzygnięty został również Konkurs wiedzy nt. Zapobieganie chorobom zakaźnym.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:
I miejsce – Antoni Pietrasiak, kl. 6 b
II miejsce – Michał Kulka, kl. 6 a
III miejsce – Emilia Majewska, kl. 7 a
Gratulujemy!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.