GLOBAL MONEY WEEK w „Siódemce”

Na zaproszenie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nasza szkoła przystąpiła do XI edycji kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

W bieżącym roku kampania odbywała się w dniach 20-26 marca 2023 pod hasłem „Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość (Plant your money, Plan your future)”. Hasło to podkreśla, jak ważne przy podejmowaniu decyzji finansowych jest myślenie o swojej przyszłości.

Uczniowie najmłodszych klas „Siódemki” podczas zajęć rozmawiali o oszczędzaniu, a także wykonywali skarbonki ze zużytych opakowań i odpadów. Układali rymowanki związane z oszczędzaniem, wykonywali plakaty propagujące oszczędzanie. Czwartoklasiści rywalizowali w turniejach klasowych „Pieniądze to nie wszystko”, natomiast w klasach piątych, szóstych, siódmych i ósmych odbyły się zajęcia warsztatowe z aktywnym udziałem uczniów. W bieżącym roku udało się połączyć udział w kampanii GMW z obchodami Dnia Matematyki, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zainwestuj w matematykę”. Podczas turniejów klasowych uczniowie poznawali różne formy oszczędzania i inwestowania pieniędzy, wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z finansami (papiery wartościowe, akcje, akcjonariusz, dywidenda, giełda papierów wartościowych, spółka akcyjna, udziałowiec, hossa, bessa, inwestycja, indeks giełdowy, inflacja, itp.) oraz uczyli się odczytywać i analizować dane z wykresów giełdowych.

22 marca 2023 w szkolnej świetlicy „rządziły pieniądze”. Uczniowie klas I- III zapoznali się z różnymi rodzajami dochodów i wydatków rodziny. Dowiedzieli się czym jest budżet i uczyli się jego planowania. Doskonalili umiejętność podejmowania racjonalnych wyborów związanych z planowaniem wydatków, wymieniali korzyści wynikające z oszczędzania dla nich samych i dal ich rodzin. Podawali różne przykłady oszczędzania znane z życia rodzinnego. Przedstawiali różne cele, na które można przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy udziału w kampanii Global Money Week i wierzymy, że rozwijanie postaw ekonomicznych u dzieci od najmłodszych lat, a także przekazywanie wraz z wiedzą niezbędnych umiejętności, pozwolą na świadome podejmowanie decyzji finansowych w przyszłości.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.