KONKURS „Z PLECAKIEM I UŚMIECHEM PO JURZE”

W dniu 4 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie „Z uśmiechem i plecakiem po Jurze”.
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, łączy wiedzę z zakresu: geografii, przyrody, języka polskiego, historii i kultury regionu, a jego celem jest budzenie zainteresowania ”małą ojczyzną” oraz jednym z piękniejszych miejsc w Polsce, jakim jest Jura Krakowsko – Częstochowska. Konkurs rozwija wśród uczniów umiejętność dostrzegania walorów krajoznawczych, kulturowych i atrakcji turystycznych własnego regionu.
W konkursie udział wzięło 7 trzyosobowych reprezentacji ze szkół podstawowych  z Częstochowy. Konkurencje były bardzo zróżnicowane. By zdobyć punkty, trzeba było wykazać się refleksem, szybkością myślenia i działania oraz szeroką wiedzą na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Jury Krakowsko – Częstochowskiej, jak również samej Częstochowy.
Szkołę Podstawową nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego reprezentowała drużyna z klasy VI b w składzie:
– Alicja Fołtarz,
– Julia Trąbczyńska,
– Tymoteusz Jura.
Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Walka pomiędzy reprezentacjami szkół była bardzo wyrównana.

Organizatorkami konkursu były: p. Wioletta Glanda i p. Beata Jarzębowska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.