Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – XVIII edycja

22 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się IV etap – wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie oprócz bardzo dużej wiedzy z zakresu biologii, geografii i ekologii musieli wykazać się znajomością 60 gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną ścisłą i częściową.
Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza część polegała na rozpoznaniu 50 chronionych gatunków roślin i zwierząt na podstawie zdjęć , a druga część to test wiedzy składający się z 25 pytań – przygotowany przez  koordynatora ogólnopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Natalia Wieczorek kl. III d
Jakub Mitzel kl. III b
 Mateusz Sykuła kl. III c
Natalia Kożbiak kl. III c
która zajęła II miejsce

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunowie: p. Wioletta Glanda, p. Roman Ociepa

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.