Udział w inauguracji Kampanii ”Pola Nadziei”

07 października przedstawiciele Szkolnego Klubu Młodego oraz Małego Wolontariusza naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu kampanii ”Pola Nadziei”, która odbyła się w  ogrodach Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM w Częstochowie, kampanii zapoczątkowanej przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii w 1988r.
Wolontariusze z naszej szkoły wraz z całą społecznością szkolną włączyli się  do tej ogólnoświatowej kwesty na rzecz osób objętych opieką hospicyjną, wspierając tym samym ideę bezinteresownej pomocy.
Podczas uroczystości mieliśmy także niecodzienną okazję podzielenia się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniem z zakresu wolontariatu z telewizją TVN24.

Anna Machura – opiekun Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza