Poznajemy historię Częstochowy…

MIEJSKA GRA TERENOWA

„Śladami miejsc pamięci epoki napoleońskiej w Częstochowie”

  6 października 2021r. uczniowie naszej szkoły w ramach edukacji regionalnej wzięli udział w miejskiej grze terenowej, która rozpoczęła się w Parku 3 Maja pod Jasną Górą (pod pomnikiem Moniuszki) o godz. 10.00 i rozgrywana była w 8 miejscach miasta – Kościół Św. Barbary, Klasztor Ojców Paulinów, pomnik Stanisława Staszica, Muzeum Kresowe, Aleje NMP, Ratusz, Muzeum Miejskie, Stary Rynek – do godz. 13:00. W grze wzięło udział 25 szkół z terenu naszego miasta.
Naszą szkołę reprezentowała 5 – osobowa drużyna w składzie: Filip Błaszczyk, Maximilian Gargano, Emilia Majewska, Zuzanna Pietrasińska i Szymon Ploch
Drużyny na starcie otrzymały mapki z miejscami, w których na uczestników czekały zadania do wykonania w postaci pytań i łamigłówek..  Po upływie regulaminowego czasu grupy zakończyły grę niezależnie czy udało się im odnaleźć wszystkie punkty kontrolne. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie drużyna otrzymuje punkty. Czekamy na wyniki…
Uczestnicy gry otrzymali pamiątkowy certyfikat, który wręczył im Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji.
  Poniżej zdjęcia zmagań drużynowych w poszukiwaniu i odkrywaniu tajemnic i zagadek napoleońskich, dotyczących historycznych miejsc naszego miasta.

Małgorzata Antosiewicz

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.