Sztafeta dla Niepodległej

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków – Narodowe Święto Niepodległości. Niecodzienny sposób na uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę znaleźli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. K.I. Gałczyńskiego w Częstochowie oraz Radny Miasta Dariusz Kapinos. Postanowili zaprosić do obchodów wszystkie szkoły i przedszkola znajdujące się w dzielnicy Raków i zorganizować sztafetę z udziałem dzieci i młodzieży. Uczestnicy, niosąc dumnie biało-czerwoną flagę, okazali szacunek swojej małej i dużej ojczyźnie. Ciesząc się wolną i niepodległą Polską, promowali aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
Mieszkańcy Rakowa bardzo ciepło witali, pozdrawiali uczniów na trasie sztafety, która coraz bardziej liczna dzięki dołączającym szkołom i przedszkolom zmierzała w kierunku placu Orląt Lwowskich.
Tam kapitanowie sztafety przekazali biało-czerwoną flagę przedstawicielom władzy: panu Wojciechowi Koniecznemu – senatorowi Rzeczpospolitej Polskiej i panu Ryszardowi Stefaniakowi – zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy.
Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski. Uczniowie „Siódemki” zaprezentowali się w części artystycznej, śpiewając pieśni legionowe, tańcząc, recytując wiersze, natomiast uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego dokonali pokazu musztry paradnej.
Na zakończenie uroczystości goście i kapitanowie sztafety złożyli wiązankę pod pomnikiem Orląt Lwowskich. Wszystkich uczestników zaproszono też do wspólnego zdjęcia.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.