Narodowe Święto Niepodległości w „Siódemce”

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Z tej okazji 7 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica. Tuż przed godziną 17 zaczęli przychodzić do szkoły nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, a także zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele częstochowskich władz, a także dyrektorzy okolicznych szkół oraz przedszkoli. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, w blasku migoczących świec uczniowie naszej szkoły zaprezentowali obecnym bogaty montaż słowno- muzyczny. Wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne w ich wykonaniu przybliżyły zebranym drogę Polaków, ich poświęcenie i ofiarność w dążeniu do odzyskania wolności. 11 listopada 1918 roku spełnił się sen wielu pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Jak zawsze swoim występem zachwyciły wszystkich nasze cheearleaderki. Ich piękny układ taneczny z flagami wzruszył niejedno serce na widowni. To niezwykłe spotkanie było nie tylko uczczeniem 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale skłaniało też do refleksji na temat trudnej historii naszego kraju. Ta piękna lekcja patriotyzmu na długo pozostanie nam w pamięci.

9 listopada 2023 r. z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie dla uczniów klas 4-8 oraz 1-3. Kolejny raz wspólnie przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.