XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

27 września 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w szkolnym etapie XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Jego tekst opracowany został dla dwóch grup wiekowych: I grupa – uczniowie kl. IV – VI, II grupa – uczniowie kl. VII – VIII.  Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny, w ramach którego tradycyjna rywalizacja staje się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się bowiem postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę (od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce w 1989 roku).

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy tego dnia podjęli to trudne wyzwanie i pokazali, że z ortografią są za pan brat. Najlepsi zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego.

Trzymamy kciuki!

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.