Warsztaty rękodzieła artystycznego w Osikowej Dolinie

6 grudnia 2022 r. uczniowie klas I a i I b wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego w Osikowej Dolinie. Dzięki uczestnictwu w tych warsztatach dzieci miały możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa. Pozwala ona na rozwijanie swoich zdolności artystycznych i kreatywności poprzez wykonanie własnoręcznie ozdób i dekoracji z drewna osikowego. Do dzisiaj wyroby z osiki są unikatowe w skali światowej ze względu na używany surowiec, wzornictwo i technologię wytwarzania. Czas spędzony w świecie osikowych wiórków pobudzał wyobraźnię, a nasi uczniowie mogli samodzielnie wykonać wspaniałe prace – choinki. Dzięki tym warsztatom dzieci dowiedziały się także, że w Osikowej Dolinie został pobity rekord Guinnessa, gdyż stworzono tam największy słomkowy kapelusz na świecie o średnicy 6 m! Jego przygotowanie trwało blisko 4 dni. Pobyt w tym niezwykłym miejscu to czas, w którym spotkanie z tradycją zapewnia świetną zabawę oraz niezapomniane wspomnienia.

ALBUM ZDJĘĆ

Monika Musiał, Katarzyna Duraj

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.