UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1A I 1B NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

9 grudnia 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczyste „PASOWANIA NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH”.

W obecności dyrektora szkoły pani Joanny Ziółkowskiej-Nowak uczniowie klasy 1a z wychowawczynią panią Moniką Musiał oraz uczniowie klasy 1b z wychowawczynią panią Katarzyną Duraj w odświętnych, galowych strojach uczestniczyli w uroczystości, podczas której złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.

Zanim to nastąpiło, uczniowie klasy 8c pod opieką p. Małgorzaty Antosiewicz przygotowali i przedstawili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek inscenizację utworu „Rzepka” Juliana Tuwima. W przedstawieniu wystąpili: Adam Derda, Rafał Dub, Kamila Jagusiak, Bartosz Kowalczyk, Daria Łukaszewska, Amelia Pałasz, Aleksander Pasieka, Maja Przybylska, Adam Skorek, Gustaw Śliwa, Olaf Tomalski, Natalia Walaszczyk i Emilia Wójcik. Uczniowie klas pierwszych z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie i nagrodzili aktorów wielkimi brawami.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły pani Joanna Ziółkowska-Nowak ogromną, specjalnie przygotowaną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów klasy pierwszej  na czytelnika biblioteki szkolnej, a nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcami klasy 1a i 1b każdemu uczniowi wręczyli dyplom, list do jego rodziców oraz prezent w postaci książki.

Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zobaczyli ile mamy w niej książek, poznali zasady korzystania ze zbiorów. W bibliotece czekała na nich specjalnie przygotowana wystawka książek, z których dzieci wybierały i wypożyczyły książkę do przeczytania. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ich nowe karty czytelnika z wypisanymi nazwiskami uczniów i numerami czytelnika. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym  zdjęciem uczniów całej klasy podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej.

Zadowoleni uczniowie obiecali, że będą często odwiedzać bibliotekę i dużo czytać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.