„Zielona ściana”

W dniu 21 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które były okazją do założenia „Zielonej Ściany” na budynku szkoły. Uczniowie sami sadzili rośliny i dowiedzieli się o korzyściach związanych z istnieniem takich  ścian oraz o wspinających się po elewacjach roślinności. Zielone ściany mają ogromny wpływ na nasze otoczenie. Przyczyniają się one do redukcji pyłów zawieszonych w powietrzu dzięki pochłanianiu CO2 i produkcji tlenu. Rośliny staną się też naturalnym siedliskiem dla zwierząt i owadów podnosząc bioróżnorodność w miejskim środowisku. Wśród wykorzystywanych roślin pnących znalazł się bluszcz pospolity i winobluszcz pięciolistkowy. Rabaty, z których pnącza będą wyrastać, obsadzone zostały barwinkiem. Zielona ściana powstała w ramach jednego z zadań Budżetu Obywatelskiego.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.