Cloudlet & Europe Code Week

Europe Code Week

Europe Code Week

W tym roku zajęcia w ramach Europe Code Week miały prawdziwie europejski charakter. Wydarzenie odbyło się na Łotwie podczas spotkania młodzieży z Polski, Hiszpanii, Chorwacji i Łotwy w ramach programu Erasmus+. W ostatnim dniu wizyty w Szkole Podstawowej w Siguldzie odbyły się warsztaty „LEGO Robot Race”. Na zajęciach wykorzystano zestawy klocków LEGO WeDo, z których uczniowie zbudowali aerodynamiczne pojazdy i odpowiednio je zaprogramowali, by osiągały największą prędkość. Wysiłki młodzieży zweryfikowane zostały na szkolnym korytarzu podczas wyścigu zbudowanych przez nich bolidów. Międzynarodowe zawody zakończyły się zwycięstwem Bartka z klasy VIIIc, którego pojazd zdecydowanie wyprzedził pozostałe roboty.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.