Wspaniały występ lekkoatletów !!!

W miniony wtorek na stadionie klubu sportowego Pogoń Ruda Śląska odbył się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym. Wśród najlepszych dzieci z województwa śląskiego znalazła się silna reprezentacja naszej szkoły. Świetną formę prezentowali, wśród dziewcząt: Emilia Majewska, Zuzanna Pietrasińska, Amelia Młynarczyk, Jagoda Trybuła, Maja Gradoń i Natalia Walaszczyk. Natomiast wśród chłopców: Mateusz Pędziwiatr, Ignacy Całko, Alan Skręt, Miłosz Piasecki, Wiktor Wala, Adrian Jargosz. Drużyna dziewcząt uległa tylko reprezentacji z Jasienicy i zajęła wysokie 2 miejsce. Chłopcy byli najmłodszą reprezentacją, dlatego 7 miejsce, które zajęli, jest miejscem wysokim, bowiem rywalizować ze starszymi o dwa lata kolegami jest niezwykle trudne. Zawody zgromadziły blisko dwadzieścia drużyn, które zwyciężając etap powiatowy otrzymały kwalifikacje do finału wojewódzkiego. Wyjątkowym gościem czwórboju, była Anita Włodarczyk – trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.