Miejska Gra Terenowa: „MOJE MIASTO CZĘSTOCHOWA”

6 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły w ramach edukacji regionalnej wzięli udział w Miejskiej Grze Terenowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Haliny Poświatowskiej, Szkołę Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Wydarzenie to było formą podsumowania całorocznej pracy uczniów klas szóstych częstochowskich szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w Programie Edukacji Regionalnej finansowanej przez Miasto Częstochowa. Gra rozpoczęła się w Archikatedrze i rozgrywana była według określonej trasy, na której wyznaczono 8 punktów kontrolnych: Węzeł Przystankowy, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ratusz, Jasna Góra, Muzeum Parki, Kościół Św. Zygmunta, Stary Rynek – META. W grze wzięło udział ponad 200 uczestników ze szkół terenu naszego miasta.

Naszą szkołę reprezentował 5 – osobowy patrol uczniów zaangażowanych w zdobywanie wiedzy o historii naszego miasta,  w składzie: Filip Błaszczyk, Franciszek Brzeziński, Maximilian Gargano, Aleksander Kałuża, Dawid Krygiel. Patrole na starcie otrzymały mapki z miejscami, w których na uczestników czekały zadania do wykonania w różnorodnych formach. Były to  gry, krzyżówki, obserwacje, selfie, kody QR, praca z mapą, praca z materiałem ikonograficznym,  pytania i łamigłówki  – oparte na współdziałaniu i kreatywnym podejściu grupy do rozwiązywania zadań.

Uroczyste podsumowanie odbyło się na Starym Rynku w amfiteatrze przy pawilonie muzeum archeologiczno-historycznego, a wręczenia certyfikatów dokonali Pan Ryszard Stefaniak – Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Pan Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

            Poniżej zdjęcia zmagań drużynowych, związanych z dorobkiem historycznym, kulturalnym i sportowym Częstochowy.

Małgorzata Antosiewicz

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.