Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Co roku w lutym włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.   

W 2022 r. Dni Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, nasze działania trwały jeszcze w marcu, gdyż druga połowa lutego to były nasze ferie zimowe.  

Uczniowie klas I-III na zajęciach z wychowawcami zajmowali się tematyką bezpieczeństwa w Internecie, odpowiadali na pytania do czego służy Internet, jakie są jego dobre i złe strony, gdzie szukać pomocy, opracowywali netykietę. Wzięli także udział w konkursie na wykonanie plakatu „Jak wyobrażasz sobie Strażnika Internetu?” – I miejsce zajął Mateusz Musiał z kl.Ia, II miejsce Bartłomiej Habrowski z kl.IIa, III miejsce Magdalena Grzyb z kl.IIIb, wyróżnienie otrzymali: Borys Wala kl.Ia, Nicole Łysoń kl.Ia, Jakub Górecki kl.IIb, Liwia Borecka kl.IIIb. Prace uczniów można było oglądać na szkolnym korytarzu. Gratulacje! 

Wychowawcy wraz z klasami IV-VIII rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w Internecie. Zadaniem klas było namalowanie plakatu, który zachęci innych do stosowania danej zasady: 

  • klasy IV- Zasada 1 „Chroń swoją prywatność!” 
  • klasa V – Zasada 2 „Mów, jeśli coś jest nie tak!” 
  • klasa VI – Zasada 3 „Nie ufaj osobom poznanym w sieci!” 
  • klasy VII – Zasada 4 „Szanuj innych w sieci” 
  • klasy VIII – Zasada 5 „Korzystaj z umiarem z Internetu” 

Wszystkie plakaty powieszone razem stworzyły na korytarzu szkolnym wystawę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w Internecie. 

Podczas zajęć informatyki zajęliśmy się komunikowaniem w sieci, uświadomieniem, że każda aktywność w Internecie zostawia swój ślad. Uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie w wybranym programie loga „Bezpieczeństwo w sieci”: wśród klas IV-VI – miejsce I zajęła Gabriela Jankowska kl. Va, II miejsce Paulina Deska kl. IVb, III miejsce Nadia Pająk kl. Va, wśród uczniów klas VII-VIII na miejscu I znalazł się Dominik Kutera kl.VIIIc, miejsce II zajął Mikołaj Podwysocki z tej samej klasy, a III miejsce Aleksander Zemła.  

Dziękuję wszystkim za aktywny udział – Kamila Wieczorek – pedagog szkolny 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.