GLOBAL MONEY WEEK w „Siódemce”

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEK

Na zaproszenie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nasza szkoła włączyła się w kampanię Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której organizatorem jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE.
W bieżącym roku kampania odbywała się w dniach 21-27 marca pod hasłem Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi (Build your future, be smart about money). Hasło to podkreśla, jak ważne przy podejmowaniu decyzji finansowych jest myślenie o swojej przyszłości.
Uczniowie najmłodszych klas „Siódemki” podczas zajęć rozmawiali o oszczędzaniu, a także wykonywali portfeliki oraz skarbonki ze zużytych opakowań i odpadów. Czwartoklasiści  rywalizowali w turnieju online „Pieniądze to nie wszystko”, natomiast w klasach piątych, szóstych, siódmych i ósmych odbyły się zajęcia warsztatowe z aktywnym udziałem uczniów „w świecie finansów i bankowości”.
25 marca 2022 w szkolnej świetlicy „rządziły pieniądze”. Omawiano podstawowe zagadnienia związane ze znaczeniem pieniędzy w codziennym życiu. W trakcie zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytania – czy pieniądze są nam potrzebne, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi, skąd mamy pieniądze? Wykonując zadania, dzieci nabywały wiedzę dotyczącą funkcji pieniądza, wyglądu i nominałów polskich monet oraz banknotów, doskonaliły umiejętności wykonywania prostych obliczeń pieniężnych, z którymi mogą się spotkać w sytuacjach codziennych, rozwijały umiejętności współpracy w grupie oraz uświadamiały sobie zależność pomiędzy pracą, a zarabianiem. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć zaprojektował swój własny pieniądz – monetę lub banknot i nadał mu wymyśloną nazwę.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy udziału w kampanii Global Money Week i wierzymy, że rozwijanie postaw ekonomicznych u dzieci od najmłodszych lat, a także przekazywanie wraz z wiedzą niezbędnych umiejętności, pozwolą na świadome podejmowanie decyzji finansowych w przyszłości.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.