Regionalny Konkurs „Matematyka w Geografii”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji Powiatowego Konkursu „Matematyka w geografii”, którego celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki i geografii. Poza tym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i poprawnością obliczeń , ponieważ zadania wykonywane były bez użycia kalkulatora.

2 marca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie odbył się finał konkursu do którego zakwalifikowali się uczniowie:

  1. Amelia Lemańska klasa 8 b
  2. Alicja Fołtarz klasa 8 b
  3. Tymoteusz Jura klasa 8 b

Uczennica klasy 8 b Alicja Fołtarz została FINALISTKĄ  Powiatowego Konkursu „MATEMATYKA W GEOGRAFII”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Do konkursu przygotowywały uczniów: p. Iwona Pala (nauczyciel matematyki) i p. Wioletta Glanda (nauczyciel geografii). 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.