„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”

8 marca 2023 r. z okazji Dnia Kobiet, klasy 1-3 wybrały się do Kina Studyjnego OKF Iluzja w Częstochowie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”. Jeszcze przed seansem nasi młodzi Panowie wstali i złożyli życzenia wszystkim Paniom, tym starszym i tym młodszym.

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” inspirowane jest bestsellerową serią książek Martina Widmarka. Film ten to kolejna przygoda Lassego i Mai oraz szefa policji w Valleby. W czasie przygotowań do obchodów Dnia Valleby w miasteczku pojawia się złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest Skorpion. Przed Lassem i Mają twardy orzech do zgryzienia, wyzwanie godne największych detektywów.

Po zakończeniu seansu, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.