Turniej Szkół Podstawowych w Szachach

19 marca 2024 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Częstochowie odbył się Turniej Szkół Podstawowych w Szachach dla uczniów klas 5-8. Były to zawody indywidualne. Zostały one przeprowadzone systemem szwajcarskim zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach. Tempo gry: P’10+5 sec. Na pos. Liczba rund 7.

,,Siódemkę’’ reprezentowało pięcioro uczniów: Ignacy Całko, Miłosz Piasecki, Patryk Sojda, Aleksandra Kowenia i Weronika Mermer. Najlepiej z naszej szkoły spisał się Ignacy Całko, który w turnieju zajął 49. miejsce. Wygrał trzy rundy i jedną zremisował. Patryk Sojda zajął 59. miejsce, wygrywając trzy rundy. Miłosz Piasecki wygrał dwie rundy i dwie zremisował, zajmując 69. miejsce. Weronika Mermer wygrała jedną rundę i zajęła 88. miejsce. Natomast Aleksandra Kowenia wygrała jedną rundę, zajmując 90. miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczniom. Zachęcamy ich do kontynuowania przygody związanej z szachami oraz trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w kolejnych turniejach.