Cztery Łapy – Oswoiłeś? Odpowiadasz!

W dniu 26 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie przedstawicielki naszej szkoły wzięły udział w uroczystej inauguracji kampanii edukacyjnej ,,Cztery łapy” w której nasza szkoła ma przyjemność brać udział. Organizatorem kampanii jest Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. K. Pułaskiego, Fundacja Eltrox „Razem Bezpieczniej” oraz Komenda Miejska Policji wraz z partnerami: Małgorzatą Iżyńską – Radną Miasta Częstochowy, Strażą Miejską, Stowarzyszeniem Canis e Catus, szkółką dla psów STREET DOGS oraz Spółką ZGM TBS. Sensowność i potrzebę realizacji kampanii dostrzegają również włodarze Miasta Częstochowy – Honorowy Patronat nad kampanią sprawuje Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Celem akcji jest uświadomienie, zarówno uczniów jak i dorosłych na co zwrócić uwagę przy wyborze psa. W trakcie prelekcji zostały przedstawione przepisy prawa dotyczące psów i właścicieli, jak i obowiązki właścicieli psów. Wszyscy wiemy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale nie każdy z nas wie jak prawidłowo o niego zadbać.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Nina Tyrek.