Kodowanie z Photonami: CyberPrzygoda Dla Młodych Programisytów!

Zajęcia zorganizowane w ramach CodeWeek w naszej szkole były niezwykle inspirującym doświadczeniem dla uczniów. Głównym celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności programowania i kreatywności poprzez praktyczne zadania z wykorzystaniem robotów Photon.
Na początku uczniowie zostali wprowadzeni w podstawy programowania, a także zapoznani z robotami Photon. Nauczyciel przedstawił podstawowe pojęcia związane z programowaniem, aby uczniowie mogli zrozumieć, jak komunikować się z robotami.
Zadania programistyczne były dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Początkujący mieli szansę zapoznać się z prostymi instrukcjami, podczas gdy bardziej zaawansowani mogli eksperymentować z bardziej skomplikowanymi kodami.
Zadania nie tylko testowały umiejętności techniczne uczniów, ale także zachęcały do kreatywnego myślenia. Uczestnicy mieli możliwość eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami, co sprzyjało rozwijaniu pomysłowości.
W trakcie zajęć nacisk położono również na umiejętność współpracy i komunikacji. Uczniowie pracowali w grupach, dzieląc się pomysłami i pomagając sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów programistycznych.
Zajęcia w ramach CodeWeek w SP im. K.I. Gałczyńskiego nie tylko dostarczyły uczestnikom praktycznych umiejętności programistycznych, ale także pobudziły ich kreatywność i zainteresowanie technologią. Dzięki interaktywnemu podejściu i zastosowaniu robotów Photon, uczniowie mieli szansę doświadczyć radości z tworzenia i programowania.

Certyfikat

Certyfikat udziału w EU Code Week 2023

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.