Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – Szkolny Konkurs dla klas I-III: „Bajeczna klasa”

Baśnie i bajki, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego sympatycznego święta. W tym dniu zaglądamy do cudownego świata postaci z baśni, bajek, filmów, znanych z kart książek i ekranów. Rozbudzają one wyobraźnię i wprowadzają do pięknego świata literatury i sztuki filmowej. Stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i towarzyszą przez wiele lat kolejnym pokoleniom.

W dniu 6 listopada 2023 z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski proponują dla uczniów klas I – III edukacji wczesnoszkolnej zabawę w przebieranie się za postaci z popularnych bajek (dzieci przebierają się za ulubionych bohaterów) oraz biorą udział w zespołowym konkursie na najpiękniej przebraną klasę.

Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.