Pomagamy i wspieramy

24 października nasi uczniowie uczestniczyli w zabawnym, ale przede wszystkim pouczającym przedstawieniu pt. „Kocie drogowskazy”. Jego celem było zwrócenie uwagi dzieci na niebezpieczeństwa, z którymi mogą się spotkać w czasie drogi do i ze szkoły lub spacerów w pobliżu budów. Zostało ono zaprezentowane w ramach kampanii edukacyjno-społecznej prowadzonej przez Grupę NDI. „Kocie Drogowskazy to widowisko teatralne, w którym trzy główne postaci tj. Kotek Miałkotek, Pies – Majster Cywilek oraz Koń – Inżynier Kasztanek przekazują dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co oznaczają ostrzeżenia na budowie oraz znaki drogowe i dlaczego dzieciom nie wolno wchodzić na plac budowy ”. Kot Psotka Miałkotka postanowił wyruszyć do miasta, jednak po drodze popełniał mnóstwo błędów – lekceważył tablice informacyjne, przechodził przez teren budowy i o mało nie wpadł pod samochód skupiony na smartfonie. Ratują go i uczą Cywilek i Kasztanek. Ta prosta fabuła urozmaicona zaskakującymi efektami dźwiękowymi i bardzo przekonującą grą aktorską spodobała się oglądającym. Żywo reagowali na rożne sytuacje, włączali się w dialogi bohaterów, czyli uczyli się, doskonale się bawiąc. Na zakończenie bajkowe postaci jeszcze raz przypomniały ważne informacje na temat bezpieczeństwa, a zadowoleni uczniowie otrzymali zawieszki i opaski odblaskowe od przedstawiciela Grupy NDI.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.