Szósty Bieg ” Z Siódemką na 7-kę”

W niedzielę 20 maja w naszej szkole odbył się szósty już Bieg ” Z Siódemką na 7-kę” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, który był również obecny na imprezie. Współorganizatorem biegu był Dariusz Kapinos- Radny Miasta Częstochowy.

Imprezie sportowej sprzyjała słoneczna aura, towarzyszyło dużo atrakcji, rywalizacja i mnóstwo pozytywnych przeżyć. Jak zwykle było kolorowo, rodzinnie i biegowo.

W biegu udział wzięło 266 zawodniczek i zawodników, którym dopingowała ogromna grupa kibiców. Wśród uczestników znaleźli się biegacze z doświadczeniem, biegacze-amatorzy, członkowie klubów i organizacji sportowych, rodzice z dziećmi, uczniowie. Na początek na linii startu stanęło 128 pasjonatów „Biegu z Mistrzem” na 1 kilometr o charakterze rekreacyjnym. Najszybciej ten dystans pokonał Dominik Klimek– 3 minuty i 2 sekundy, a wśród pań najszybsza była Aleksandra Stupała- uczennica Szkoły Podstawowej nr 73 minuty i 56 sekund.

Do kolejnej rywalizacji przystąpili doświadczeni biegacze. W „Biegu Głównym” na dystans 7 kilometrów ruszyło 138 biegaczy. Zwycięzcą biegu wśród mężczyzn okazał się Zbigniew Kalinowski. Pokonał on trasę biegu w 22 minuty i 23 sekundy i jednocześnie ustanowił rekord biegu na 7 km. W kategorii kobiet pierwsza do mety dotarła Anna Pażucha z wynikiem 28 minut i 49 sekund. Najstarszy zawodnik tegorocznej edycji biegu miał 72 lata, natomiast najmłodsza uczestniczka 4 miesiące.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. Poszczególni zwycięzcy na podium zostali uhonorowani pucharami, jak i również czekały na nich atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez wspaniałych sponsorów.

Fundatorami nagród głównych byli: sklep komputerowy X-Kom, sklep rowerowy Kocot-bike, Politechnika Częstochowska, Stowarzyszenie Handlowców „Jagiellończycy”, Biuro Podrózy Mamuno, firma Trofea.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów, darczyńców, partnerów naszej imprezy, oraz wszystkich służb bez których nie udałoby się zrealizować tak dużego wydarzenia sportowego jakim jest Bieg z Siódemką na 7-kę.

Pragniemy podziękować panu Maciejowi Hupie- naszemu cudownemu prowadzącemu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do współorganizacji naszego przedsięwzięcia sportowego.

Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i zapraszamy za rok