Szkolny Konkurs Matematyczny „Zadanie Tygodnia” dla uczniów klas piątych

Od 01.10.2018 r. do 21.01.2019 r. odbywał się w naszej szkole szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych „Zadanie tygodnia”. W każdy poniedziałek w salach matematycznych 1.6  i 2.4 na gazetce ściennej było wywieszane jedno zadanie, które należało w domu samodzielnie rozwiązać i rozwiązanie oddać nauczycielowi matematyki. Uczeń musiał pamiętać o cotygodniowym zapisaniu lub sfotografowaniu treści zadania. Rozwiązanie miało być zaprezentowane w sposób czytelny, estetyczny i przedstawiać: tok rozumowania, wszystkie niezbędne obliczenia i odpowiedź. Konkurs został rozstrzygnięty w lutym. Była brana pod uwagę ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz sposób prezentacji rozwiązania. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas piątych. I miejsce zajęła uczennica kl. V b Alicja Fołtarz, II miejsce uczeń kl. V c Jakub Woźniak, III miejsce Emilia Sanders z kl. V b i dwóch uczniów z kl. V c Bartłomiej Wysocki i Bartłomiej Zieliński otrzymało wyróżnienie. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Miedzińska i Iwona Pala