GLOBAL MONEY WEEK w „Siódemce”

GLOBAL MONEY WEEK

GLOBAL MONEY WEEK

Na zaproszenie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nasza szkoła przystąpiła do XII edycji kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

W bieżącym roku kampania odbywała się w dniach 18-24 marca 2024 pod hasłem „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość (Protect your money, secure your future)”. Hasło to podkreśla, jak ważne przy podejmowaniu decyzji finansowych jest myślenie o swojej przyszłości.

Uczniowie najmłodszych klas „Siódemki” podczas zajęć oglądali film „Krótka historia pieniądza” oraz prezentacje o oszczędzaniu, zapoznawali się z nominałami polskich monet i banknotów, wykonywali skarbonki. Uczestniczyli w zabawie „Mój pomysł na biznes” oraz wykonali tematyczną gazetkę ścienną. Uczniowie klas starszych rywalizowali w turniejach klasowych „Pieniądze to nie wszystko”, „Zainwestuj w matematykę”, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, rozwiązywali quizy o tematyce finansowej, itp.

Również w szkolnej świetlicy „rządziły pieniądze”. Uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w Sieci.  Poznali zagrożenia dotyczące oszustw finansowych, zasady bezpiecznego posługiwania się kartą płatniczą, projektowali także własne karty płatnicze.  Dowiedzieli się, jak mądrze gospodarować swoimi oszczędnościami, utrwalali pojęcie budżetu, wydatków i dochodów.

Dzięki udziałowi w GMW uczniowie poznawali różne formy oszczędzania i inwestowania pieniędzy, wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z finansami. Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w kampanii Global Money Week i wierzymy, że rozwijanie postaw ekonomicznych u dzieci od najmłodszych lat, a także przekazywanie wraz z wiedzą niezbędnych umiejętności, pozwolą na świadome podejmowanie decyzji finansowych w przyszłości.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.