Lekturowe pudełka pełne skarbów wprost z ,,Akademii pana Kleksa’’

Uczniowie klas IV a i IV b realizowali w grudniu na języku polskim projekt edukacyjny pt. Pudełko z lekturą  „Akademia Pana Kleksa”. Czwartoklasiści mieli za zadanie umieścić w ozdobionym pudełku wszystko to, co kojarzyło im się przeczytaną lekturą. Nie wystarczyło jednak wrzucić do niego kilka przedmiotów, każdy z nich musiał jeszcze ciekawie uzasadnić swój wybór, odwołując się do powieściowych zdarzeń. Takie zadanie wymagało od uczniów pomysłowości i dobrej znajomości treści książki, a jednocześnie stało się atrakcyjną formą pracy z utworem literackim. Wewnątrz lekturowych pudełek znalazły się zatem przeróżne przedmioty np. powiększająca pompka, pigułki na porost włosów, magiczne lusterka, piegi, złoty kluczyk, zielony płyn na pamięć i wiele innych. Niektóre z nich zaskakiwały oryginalnością, inne zaś kunsztem ręcznej roboty. Czwartoklasiści włożyli w to zadanie nie tylko mnóstwo pracy, ale też i serca. Projekt ten został przeprowadzony w związku z realizacją przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.