Koncert kolęd i pastorałek

,, Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się piękny i wzruszający koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych przygotowany przez panie: Irenę Syc i Renatę Pałasińską. Przebiegał on w przepięknej scenografii nadającej mu niepowtarzalnego, świątecznego uroku, o który postarała się p. Małgorzata Sosna. W atmosferę kolędowania wprowadziły nas młode, utalentowane artystki: Gabriela Jura i Aleksandra Kowenia, kolędą pt. „Lulajże Jezuniu”, wykonaną na skrzypcach z towarzyszeniem dzwonków. Jagoda Trybuła i Patryk Sojda wspaniale przeprowadzili nas przez cudowny, ciepły i dający poczucie wspólnoty czas radosnego śpiewania.

„Jest taki dzień…”, u nas to był taki dzień, gdy wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy m.in.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy” , „Przybieżeli do Betlejem’’ czy też anglojęzyczny szlagier „Merry Christmas Everyone”. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać także nasze cheerleaderki w świątecznym tańcu pełnym ekspresji, który przygotowała p. Żaneta Trąbczyńska. Na koniec płynące z serca życzenia całej społeczności szkolnej złożyła p. dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.