XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem MŁODSI SPRAWDZAJĄ CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich, starszych i młodszych, do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III- VIII przystępowali do egzaminu przeprowadzonego przez patrole egzaminacyjne składające się z uczniów klasy V b oraz nauczyciela- koordynatora. Uczestnicy akcji losowali 5 zadań egzaminacyjnych o różnym stopniu trudności. Aby zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA musieli bezbłędnie rozwiązać wszystkie wylosowane przykłady i zmieścić się w wyznaczonym czasie. Uczniowie kl. III sprawdzali swoje umiejętności w zakresie 30, uczniowie klas IV-VI w zakresie 100, a najstarsi uczniowie zmierzyli się z naprawdę trudnymi zadaniami. Do egzaminu przystąpiło 228 uczniów. Po pomyślnie zdanym egzaminie 148 zdających otrzymało certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy V c, którzy w 100 % zdobyli tytuł EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA. W tym dniu lekcje matematyki we wszystkich klasach upłynęły w atmosferze zabawy. Rozwiązywano quizy, łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki, rebusy, kolorowanki związane z tabliczką mnożenia.

Ponadto na szkolnych korytarza można było spotkać uczniów klas czwartych w żółtych odblaskowych kamizelkach z wykonanymi przez siebie tabliczkami „sowy mądre głowy” na których znalazły się trudne przykłady z tabliczki mnożenia. Uczniowie ci mogli przepytywać ze znajomości tabliczki mnożenia napotkanych kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, gratulujemy wszystkim EKSPERTOM i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.