Uczennice częstochowskiej Siódemki na podium Mistrzostw Polski SZS

Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń sportowych. Jednym z nich był Ogólnopolski Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Eliminacje wojewódzkie wygrała Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie, tym samym kwalifikując się na zawody krajowe. Obrończynie tytułu z zeszłego roku uplasowały się na trzecim miejscu, zdobywając brązowe medale. Częstochowska Siódemka na zawodach zameldowała się, aż w dwóch kategoriach wiekowych – igrzysk dzieci oraz igrzysk młodzieży szkolnej. Dziewczęta starsze pomimo nieobecności Mai Gradoń, zdobyły pucharowe piąte miejsce, dołączając do czołowych drużyn wyłonionych z całego kraju. Skład drużyny młodszej: Paulina Deska, Jagoda Trybuła, Lilianna Wysocka, Anastazja Osowska, Magdalena Grzyb, Amelia Młynarczyk. Skład drużyny starszej: Weronika Mermer, Lena Gawron, Antonina Wąsik, Martyna Milczarek, Emilia Majewska, Julia Jakóbczyk. Dziewczęta są uczennicami klas lekkoatletycznych, które są dumą Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.