BohaterON – włącz historię! 

Uczniowie klas młodszych już szósty raz włączyli się  w Ogólnopolską Kampanię BohaterOn, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nauczyciele korzystając z materiałów edukacyjnych przeprowadzili lekcję z uczniami, która zakończyła się stworzeniem pamiątkowych wpisów z życzeniami dla Powstańców. Podczas zajęć dzieci oglądały przedstawienie kukiełkowe pt. „Nie bajka o Powstaniu Warszawskim”, następnie rozmawiały na temat wojny i bohaterów Powstania Warszawskiego oraz dzieci swobodnie wypowiadały się na temat cech jakie powinien posiadać prawdziwy bohater. Uczniowie wykonali prace plastyczno-techniczne nawiązujące do obejrzanego spektaklu.  Nauka historii nie musi być nudna, a pamięć o bohaterach jest ważnym elementem edukacji patriotycznej. Zajęcia te były okazją do zapoznania dzieci z tematyką drugiej wojny światowej, poznania przyczyn wybuchu konfliktów zbrojnych oraz rozwijania świadomości jak ważny w życiu człowieka jest dialog i respektowanie praw drugiego człowieka.

Opiekun akcji: Katarzyna Duraj

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.