Akcja „Posadź drzewko z lasami państwowymi”

Reprezentacja naszej Szkoły miała przyjemność uczestniczyć w akcji pod nazwą „Posadź drzewko z Lasami Państwowymi”. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, a była to wspólna inicjatywa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Nadleśnictwa Kłobuck.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prelekcji prowadzonej przez doświadczonych leśników oraz obejrzeć edukacyjne filmy, które przybliżyły znaczenie drzew dla środowiska, a przede wszystkim dla klimatu. Po tych zajęciach, uczniowie otrzymali sadzonki drzew, które z radością posadzą na swoich działkach. Ta akcja była nie tylko edukacyjna, ale także ekologiczna, i uczyła naszych uczniów, jak ważna jest ochrona przyrody oraz jakie korzyści przynoszą drzewa dla naszego środowiska. Jest to dowód na to, że nasza Szkoła angażuje się w inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.