NARODOWE CZYTANIE 2023

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej lekturą 12. Odsłony Narodowego Czytania.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  lekturę  „Nad Niemnem”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji – Narodowe Czytanie 2023, w ramach której w dniu 8 września 2023 r. wspólnie czytali powieść autorstwa Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Fragmenty tekstu odczytywane były przez uczniów poszczególnych klas IV – VIII. Uczniowie starszych klas: 8a, 7a, 7b wzięli udział w spotkaniu online  organizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie z okazji XII edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP, który w specjalnym liście zapraszał do wspólnego czytania.

Spotkanie z bohaterami Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej w wirtualnej przestrzeni odbyło  się w piątek, 8 września 2023 r. w godz. 10:00 – 12:00 na platformie ClickMeeting. Natomiast uczniowie klas  4c, 5a, 5b, 5c, 6a poznali legendę o Janie i Cecylii. Szczególnie spodobało im się zakończenie, które pokazało, że bohaterem można zostać dzięki wytrwałej i ciężkiej pracy .