Ceremonia wręczenia Szkolnych Oskarów 2022/2023

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało’’.

                                                                                                                     Janusz Korczak

 

Rozwijają swoje liczne pasje, mają bogatą wiedzę, są świetnymi sportowcami, a w dodatku pomagają innym. Uczniowie z ,,Siódemki” po raz kolejny pokazali artystyczną duszę, sprawność umysłu i ciała oraz niezwykłą dobroć serca.

19 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej  nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Szkolnych Oskarów. Otrzymują je uczniowie w 4 kategoriach: „Mądra głowa”, „Sprawne ciało”, „Artystyczna dusza” oraz  „Dar serca”. Uroczystość obchodzona jest już od bardzo wielu lat i ma szczególny charakter. To ważny moment zwłaszcza dla tych uczniów, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy artystyczne, sportowe lub w nauce, w konkursach powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich, przeglądach artystycznych i zawodach sportowych oraz aktywnie podejmowali działalność charytatywną na rzecz innych. Nagrody te są wyrazem uznania dla ich osiągnięć, determinacji, ciężkiej pracy nad sobą i wiary w sukces. Oni bowiem dobrze wiedzą, że pasja to potężna moc, która pomaga przezwyciężyć wszystkie trudności. Dzień Sukcesu to również wyrazy podziękowania dla tych osób, które na co dzień wspierają tych uzdolnionych, młodych ludzi – ich rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz trenerów. Obok pasji i talentu każdego młodego człowieka niezbędna jest właśnie ich pomoc i zaangażowanie.

W trakcie gali uczniom zostały wręczone nagrody – SZKOLNE OSKARY, nauczycielom przygotowującym nominowanych uczniów DYPLOMY PODZIĘKOWANIA, a rodzice otrzymali LISTY GRATULACYJNE. Całość zwieńczył wyjątkowy występ artystyczny. Podczas tej pięknej uroczystości  nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować na scenie swoje talenty muzyczne, taneczne, akrobatyczne, lekkoatletyczne oraz piłkarskie. Były więc śpiew, taniec, pokazy umiejętności sportowych, a także recytacja wierszy.

Uroczystość uświetnili goście: pan Dariusz Kapinos – Radny Miasta Częstochowy, pan Dariusz Grzegrzółka – dyrektor Akademii RKS Raków, pan Maciej Strożek – kierownik Akademii ds. szkolenia, pan Zygmunt Stempor – przewodniczący ZM SZS, ks. Marek Olejniczak – proboszcz parafii pw. św. Melchiora Grodzieckiego, pani Katarzyna Deska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz oczywiście Rodzice naszych nagrodzonych uczniów.

Wszystkim nominowanym w tym roku do Szkolnych Oskarów serdecznie gratulujemy znakomitych wyników w nauce i sporcie oraz niezwykłej wrażliwości na dobro drugiego człowieka i piękno świata. Życzymy im także, aby to, co do tej pory osiągnęli dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy, stało się motywacją do ich dalszego rozwoju oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.