Bieg Uliczny „Z Siódemką na 7-kę”

21 maja 2023r. odbyła się siódma edycja niezwykłego biegu ulicznego „Z Siódemką na 7-kę” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Częstochowie oraz radnego Miasta Częstochowy, Dariusza Kapinosa. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, wśród nich znalazł się także Robert Parzęczewski, Mistrz Polski w boksie w wadze półciężkiej, który wraz z panią Żanetą Trąbczyńską poprowadził wspólną rozgrzewkę. Tradycyjnie, przed biegiem głównym, na starcie stanęli najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy mieli do pokonania jednokilometrową trasę. Każdy zawodnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez sponsorów. Ta wartościowa impreza sportowa odbyła się w malowniczym Parku Lisiniec, który stanowił doskonałą trasę dla sportowej rywalizacji.

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę, która wiodła przez zróżnicowane tereny parku, w tym pagórki, ścieżki leśne i alejki. Bieg główny rozpoczął się o godzinie 14.20. Tym razem na mecie na zawodników czekały pamiątkowe koszulki i bezcenna woda, która skutecznie gasiła pragnienie w tak upalny dzień. Bieg „Z Siódemką na 7-kę” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Częstochowy. Zarówno dorośli jak i dzieci biorąc udział w tym sportowym wydarzeniu, promują zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Kolejny raz bieg uliczny „Z Siódemką na 7-kę” okazał się sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko lokalną społeczność, ale również stanowiło wspaniałą okazję do uprawiania aktywności fizycznej i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nasza inicjatywa wpływa pozytywnie na promocję zdrowego stylu życia i rozwija sportową pasję wśród mieszkańców.

Ogromne podziękowania kierujemy do sponsorów, służb porządkowych, rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 oraz wszystkich, którzy wsparli naszą cenną inicjatywę.

>> WYNIKI Biegu z Siódemką na 7-kę <<

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.