Przedmioty artystyczne w chmurach, czyli zderzenie kreatywności, sztuki i techniki cyfrowej

Od 24 do 28 kwietnia 2023 roku, nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów z Chorwacji, Łotwy oraz Hiszpanii, którzy współpracowali z nami podczas realizacji projektu Erasmus+ o nazwie „Cloudlet – let’s meet in the clouds”. Poświęcone przedmiotom artystycznym spotkanie pokazało, że  sztuka może łączyć się z nowymi technologiami, otwierając drzwi do nieograniczonych możliwości wyrazu i twórczości. Już pierwszego dnia, po uroczystym powitaniu, uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach w międzynarodowych grupach. Odbyły się zajęcia taneczne, wokalne, teatralne oraz plastyczne przygotowane przez organizatorów spotkania. Był również czas na pokazanie gościom naszego pięknego miasta i jego zabytków. Uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili m.in. Jasną Górę. Kolejne dni obfitowały w równie interesujące wydarzenia. Goście mieli okazję odwiedzić Kraków oraz Wieliczkę. Kopalnia Soli zrobiła na nich niesamowite wrażenie, a Kraków urzekł ich swoim niepowtarzalnym klimatem. Podczas kolejnej wyprawy, uczestnicy mogli podziwiać piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jednocześnie poszukując sztuki w naturze. Z pełną pasją robili artystyczne zdjęcia, uwieczniając malownicze krajobrazy i wyjątkowe detale, które później umieszczali na Padlecie. To było nie tylko wyjątkowe doświadczenie artystyczne, ale również możliwość połączenia twórczości z otaczającym nas światem przyrody. Dzięki temu, uczestnicy mogli wyrazić swoją kreatywność i podzielić się nią z innymi, tworząc unikalne dzieła sztuki na platformie społecznościowej. W tym dniu wzięli również udział w warsztatach rękodzieła w Osikowej Dolinie w Koziegłowach. Przedostatni dzień wizyty również dostarczył wielu artystycznych doznań. W pracowni komputerowej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbyły się warsztaty grafiki komputerowej. Zajęcia poprzedziło zwiedzanie szkoły. Przechodząc przez korytarze pełne inspirujących prac i obserwując twórczą atmosferę, uczniowie mogli zobaczyć, jakie możliwości artystyczne oferuje ta renomowana placówka. W bogatym programie spotkania znalazła się także wizyta w Muzeum Wyobraźni Tomasza Sętowskiego. Uczniowie mogli obejrzeć obrazy tego znanego twórcy oraz poczuć klimat miejsca, w którym je tworzy. Sam artysta okazał się niezwykle otwartym i życzliwym człowiekiem, chętnie opowiadającym o kulisach swojej twórczości. W trakcie spotkania zaprezentowano młodzieży premierowy film, który w przyspieszonym tempie ukazywał proces tworzenia obrazu przez Tomasza Sętowskiego.

Podczas intensywnych dni warsztatów, zwiedzania i twórczej wymiany, uczestnicy mieli okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności artystyczne i informatyczne, ale także odkrywać piękno polskiej kultury i przyrody, a także nawiązać trwałe przyjaźnie. Spotkanie zakończyło się 28 kwietnia podsumowaniem wydarzenia, wzruszającym pożegnaniem oraz wręczeniem gościom zasłużonych certyfikatów uczestnictwa.

 

Cloudlet Competition – sprawdź wiedzę nt. projektu Cloudlet i krajów biorących w nim udział

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.