SKARPETKOWE WYZWANIE – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Dzień 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia w Naszej Szkole obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Data 21. marca  nie jest  przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje istnienie dodatkowego, czyli trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W tym dniu społeczność szkolna okazała solidarność z osobami z Zespołem Downa. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat osób z zespołem wad wrodzonych. Dzieci również włączyły się do akcji zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidaryzowania się z tymi osobami. Pokazaliśmy w ten sposób akceptację i zrozumienie. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier oraz przezwyciężaniu stereotypów.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.