21 listopada 2022 – Światowy Dzień Życzliwości

W tym roku Dzień Życzliwości świętowaliśmy pod hasłem:
Życzliwość ma moc!

Ta moc bierze się z życzliwych słów, miłych gestów, uśmiechów, z dobrych, życzliwych relacji.
Z okazji Dnia Życzliwości odbył się międzyklasowy konkurs Dobre słowo – podaj dalej! na najsympatyczniejsze, pozytywne zdania, które niosą optymizm, energię, wzbudzają nadzieję i uśmiech.

Spośród 53 propozycji komisja konkursowa dokonała wyboru czterech najsympatyczniejszych, pozytywnych zdań. Przyznano same I miejsca dla:
Klasy  4 a za zdanie:
Każde „dzisiaj ”z Tobą jest wyjątkowe.
Klasy 1 a za zdanie:
Uśmiechnij się, dzisiaj będzie Twój wspaniały dzień.
Klasy 4 c za zdanie:
Dobre słowo nie kosztuje, a na twarzy uśmiech buduje.
Klasy 8 c za zdanie:
Miło Cię znowu widzieć.

Cała społeczność szkolna zrobiła rzecz nadzwyczajną, czyli łańcuch – przeplatankę, który oplótł wszystkie szkolne korytarze. Ta Nić porozumienia miała podwójny wymiar – to symbol porozumienia, współpracy, życzliwości, ale również symbol jedności z tymi, którym prawo do nauki i zabawy, do życia w pokoju zostało odebrane.
A że uczniowie Siódemki potrafią ze sobą współpracować udowodnili wykonując napis Dzień Życzliwości – każda klasa przygotowała jedną literę hasła.
Tę życzliwą energię uczniowie wynieśli poza mury szkoły podczas happeningu ph. Daję wsparcie i potrafię z niego skorzystać. Uczniowie z naturalną uprzejmością i życzliwością przekazywali mieszkańcom Rakowa pozdrowienia – zakładki do książek z życzliwymi hasłami. Zawitali również do instytucji udzielających profesjonalnej pomocy, mieszczących się w dzielnicy Raków.

Relacja wideo z wydarzenia

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.