Czytanie na dywanie

W dniu 11 października br. uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji Czytanie na dywanie. Lektorami byli: pani dyrektor J. Ziółkowska-Nowak, pan Tomasz Kozłowski, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Południe, starszy aspirant pan Kamil Dzioba, dzielnicowy Komisariatu VI Policji oraz Kamila Jagusiak, uczennica klasy VIII c. Po wysłuchaniu opowiadań o przygodach Pana Kuleczki i jego przyjaciół (autorstwa Wojciecha Widłaka) uczniowie wspólnie tworzyli prace plastyczne. W tym dniu wszystko było wyjątkowe – w jednym czasie, w jednym miejscu ponad stu uczniów uważnie słuchających, lektorzy, którzy, by spotkać się z nami, oderwali się od swoich zawodowych obowiązków, prace plastyczne, które powstały dzięki wyobraźni i fantastycznej współpracy uczniów oraz postawa wolontariuszy (uczniów kl. VIII c), którzy nad wszystkim czuwali i wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami bawili się.

Dlaczego udało nam się być razem, przeżywać zaciekawienie i radość?

Bo: Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

Czytanie na dywanie – 11.10.2022 – prezentacja.ppt

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.