Uczennice „Siódemki” w Narodowej Reprezentacji Polski

W sierpniu na stadionie AWF Kraków odbyły się Międzynarodowe zawody Athletics Unlimited Games. Narodowa Reprezentacja dzieci zwyciężyła klasyfikację ogólną, zostawiając w tyle drużyny z Ukrainy, Austrii, Rumunii, Czech, Słowacji, Łotwy, Litwy, Bułgarii, Chorwacji. W gronie 800 lekkoatletów biorących udział w rywalizacji znalazły się Emilia Majewska, Weronika Wójtowicz oraz Zuzanna Pietrasińska zawodniczki Klubu Sportowego CKS Budowlani, a na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie. Dziewczęta pod okiem trener Żanety Trąbczyńskiej brały również udział w wyjątkowej, najdłuższej do tej pory sztafecie 80x200m, w której to polska drużyna zajęła II miejsce, ustępując pierwsze miejsce jedynie zespołowi z Rumuni. Reprezentacja Polski została wyłoniona spośród najlepszych 12 i 13latków biorących udział w ogólnopolskim programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Sam projekt finansowany był przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ Sport.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.