III Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej

Tradycją stało się już to, że w czerwcu stadion lekkoatletyczny w Konopiskach wypełnia się młodymi zawodnikami z województwa śląskiego. Wszystko za sprawą wyjątkowej organizacji memoriału, którego patronką jest wybitna, polska lekkoatletka Irena Szewińska. Regionalna Rada Komitetu Olimpijskiego wraz z gminą Konopiska oprócz samych startów, co roku dba o piękną oprawę zawodów. W tym roku nie zabrakło przemarszu sportowców pod znicz, który zapłonął niczym na igrzyskach olimpijskich, apelu olimpijskiego, który przeczytała nasza uczennica Julia Trąbczyńska, a także flagi olimpijskiej, którą godnie niosły uczennice Emilia Majewska i Amelia Młynarczyk. Tuż po złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową przez Zuzannę Piertasińską i Maję Gradoń, syn pani Ireny Szewińskiej, Andrzej Szewiński oficjalnie rozpoczął memoriał. I wtedy nasi uczniowie ruszyli „do boju”, wykazując się fantastyczną formą sportową, siłą charakteru i determinacją sportową. Na podium stawały kolejne osoby z naszej szkoły, a worek na medale stawał się co raz cięższy. Złoty medal w skoku w dal zdobyła Paulina Deska, Mateusz Pędziwiatr oraz Amelia Młynarczyk w biegu na 60m. Srebrny medal zdobyła Emilka Majewska w biegu na 300m, Wiktor Wala w biegu na 600m, Miłosz Piasecki w rzucie piłeczką palantową, Ignacy Całko w skoku w dal. Brązowy medal zdobyła Jagoda Trybuła w biegu na 600m. Złoty medal zdobyła również sztafeta 4x100m mix, w składzie: Mateusz Pędziwiatr, Jagoda Trybuła, Miłosz Piasecki, Amelia Młynarczyk. Bez medalu, ale z rekordami życiowymi do domu wróciła Maja Gradoń w biegu na 600m, Natalia Walaszczyk oraz Antonia Wąsik w biegu na 300m. Dobrymi występami pochwalić się mogą również Weronika Wójtowicz, Natan Kantorysiński oraz Wiktoria Męcik w skoku w dal, Zuzanna Pietrasińska w biegu na 600m. Jesteśmy z Was dumni, oby Wasze wyniki sportowe stały się już tradycją.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.