Siódemka rozpoczęła zajęcia na Częstochowskim Uniwersytecie Młodego Odkrywcy

W poniedziałek 30 maja 2022 r. uczniowie klasy VI a  ze swoją wychowawczynią-Katarzyną Sobieraj- jako Młodzi Naukowcy wzięli udział w serii ciekawych zajęć Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Pierwszymi zajęciami była   Bionika, czyli owady dla ciekawskich.  Uczniowie oprócz zapoznania się z ciekawostkami  ze świata owadów mieli okazję poznać, dotknąć i podziwiać żywe chrząszcze, motyle czy świerszcze. Po tych zajęciach Młodzi Naukowcy z Siódemki badali świat z łazikiem marsjańskim, zbudowanym przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Wymieniony wyżej  łazik zajął 1 miejsce w Stanach Zjednoczonych  w 2018 roku na najbardziej prestiżowych zawodach łazików marsjańskich na świecie. Kolejne zajęcia dotyczyły mechaniki doświadczalnej i skanowania 3D,  gdzie  uczniowie samodzielnie skanowali przedmioty trójwymiarowe. W przerwie pomiędzy zajęciami uczniowie mogli się posilić i zjeść pyszny obiad.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne zajęcia i spotkania z nietuzinkowymi wykładowcami  i z ich pasjami.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.