Spotkanie młodzieży w Hiszpanii „Przedmioty humanistyczne w chmurze – nauka uskrzydla”

Cloudlet , 3 - 8 kwietnia

Cloudlet , 3 – 8 kwietnia

Pandemia Covid-19 o rok opóźniła pierwsze, fizyczne spotkanie młodzieży w ramach projektu Cloudlet – let’s meet in the clouds. Celem rozwijanej w zakresie programu Erasmus+ współpracy jest doskonalenie form, narzędzi i sposobów komunikacji przez internet, ale kwietniowa wizyta w Hiszpanii  udowodniła, że nawet najdoskonalsze formy wirtualnych spotkań nie zastąpią bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Gospodarzem spotkania była baskijska szkoła Centro San Viator w pobliżu Bilbao. Zajęcia i warsztaty przygotowane przez organizatorów poświęcono wykorzystaniu TIK do nauki przedmiotów humanistycznych i języka ojczystego. Dumni ze swoich tradycji i zwyczajów Baskowie w doskonały sposób połączyli formę aktywnego zwiedzania pięknych miast Bilbao i San Sebastian z zajęciami warsztatowymi, których celem było stworzenie wirtualnego przewodnika po odwiedzanych miejscach. Dostępny w sieci informator ma formę interaktywnej witryny, do której można się dostać skanując kody QR naklejone przez uczniów na najciekawsze obiekty zwiedzanych miast.
Kolejne zajęcia przeznaczono na stworzenie „Europejskiej legendy”. Przed spotkaniem, wykorzystując platformę TwinSpace uczniowie zapoznali się z legendami krajów partnerskich, a podczas spotkania pracując w międzynarodowych zespołach, tworzyli scenariusze nowych opowieści, łączących wybrane miejsca i postaci z narodowych baśni.
Nie zabrakło również zajęć poświęconych językowi ojczystemu Basków oraz  specyfice kulturowej regionu.
Upływający czas nigdy nie osnuje pajęczyną niepamięci magii odwiedzanych miejsc, życzliwości i gościnności gospodarzy oraz cudownych wspomnień wspólnie spędzonych chwil.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.