WYCIECZKA DO MUZEUM DAWNYCH RZEMIOSŁ W ŻARKACH

Klasa 2A i 2B w dniu 6 kwietnia wybrały się na wycieczkę do Żarek. Uczniowie wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Pracownię Etno Jura, podczas których wykonywali wielkanocne zajączki z siana. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, gdzie nowoczesne, multimedialne wystawy pozwoliły dzieciom odbyć prawdziwą podróż w czasie. Uczniowie zostali zapoznani z zawodem bednarza, kołodzieja, szewca oraz młynarza. Mieli również okazję do obejrzenia dawnych narzędzi i urządzeń rzemieślniczych. Ostatnim punktem programu wycieczki był udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których dzieci własnoręcznie przygotowywały pizzę. Wycieczka pozwoliła przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje i historię regionu, a także była okazją do zacieśnienia więzi koleżeńskich.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.